Czy płyn ejakulacyjny mógł w jakiś sposób przedostać się w górę prezerwatywy podczas stosunku?

Witam, uprawiałam seks z chłopakiem, był to stosunek przerywany. Ostatnią miesiączkę miałam 20czerwca, dziś mamy 6lipca, mój cykl trwa zazwyczaj 28dni, więc prawdopodobnie są to jeszcze dni płodne. Po wyciągnięciu członka zauważyliśmy dziurkę u góry prezerwatywy, cała prezerwatywa, szczególnie "zbiorniczek" na spermę pozostał nienaruszony. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, np. czy płyn ejakulacyjny mógł w jakiś sposób przedostać się w górę prezerwatywy podczas stosunku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome - nie ma powodów do niepokoju.