Czy przy zakładaniu prezerwatywy mogły przedostać się plemniki?

Witam :) Ostatnio miałem stosunek z moją dziewczyną. Podczas gry wstępnej doszedłem w majtkach. Natomiast po 40 min. uprawialiśmy seks, doszedłem w niej, oczywiście miałem prezerwatywę. Mam pytanie, czy przy zakładaniu prezerwatywy mogły przejść na nią jakieś plemniki z ręki? Miała dni płodne, jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Z góry dziękuję;)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Jest możliwe, że plemniki, które znalazły się po pierwszym wytrysku na rękach, którymi następnie zakładano prezerwatywę, przedostały się do pochwy. Jeżeli jednak zachowane zostały podstawowe zasady higieny, w tym w szczególności zapewniono izolację nasienia od dróg rodnych, to ryzyko zapłodnienia jest znikome. W przeciwnym razie, prawdopodobieństwo to istnieje.

Dla pewności partnerka może wykonać w pierwszym dniu spodziewanego okresu test ciążowy.

Pozdrawiam