Czy po porodzie mi i dziecku zostanie podany antybiotyk?

Witam. Jestem w 37tyg ciąży. Wynik GBS wyszedł dodatni. Ciąża ma być zakończona CC planowanym. Czy mimo to powinnam zażyć antybiotyk? Czy po porodzie mi i dziecku zostanie podany antybiotyk? Czy chociaż dziecko zostanie przebadane po porodzie na obecność paciorkowca ? I czy po porodzie mogę w jakiś sposób je zarazić np przez dotyk, buziaki itp? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani zapewne dostanie antybiotyk, dziecko będzie zbadane i w razie potrzeby, także otrzyma odpowiednie leczenie, nie ma ryzyka zakażenia przez dotyk, pocałunki.
Pozdrawiam