Czy dostanę antybiotyk również przy porodzie?

Dzień dobry, Skończyłam 34 tydzień ciąży, miałam robiony posiew w kierunku GBS. Na wynikach okazało się, że paciorkowców nie ma ani w pochwie ani w odbycie, natomiast w posiewie z pochwy jest gronkowiec złocisty typ MSSA - wzrost mierny. Nie ukrywam, że jestem przerażona i bardzo boję się o dziecko. Z moim lekarzem się jeszcze nie widziałam- wizyta dopiero za tydzień, zostawił mi jednak receptę na antybiotyk Zinnat 500. Proszę o informację - czy po kuracji antybiotykiem ten gronkowiec nadal będzie stanowił zagrożenie dla mnie i dziecka? Bardzo boję sie zakażenia okołoporodowego. Czy dostanę antybiotyk również przy porodzie? Czy jest to wskazanie do cesarskiego cięcia? A czy w obecnym stanie rzeczy - gronkowiec również zagraża dziecku - czy może jakoś dostać się do niego? Dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zastosować leczenie wg zaleceń lekarza badającego a następnie zrobić kontrolne badanie