Czy po poronieniu można iść na badanie poziomu bHCG?

Czy po poronieniu mogę isc na hcg krwi upewnić się ze nie jestem w ciąży bo na usg nie mogę isc poki co bo mam krawienie. A musze wiedzieć czy nie jestem w ciąży. Proszę o odpowiedz.

Szanowna Pani!

Oczywiście,że może Pani zbadać poziom B-HCG we krwi.
Natomiast krwawienie po poronieniu nie jest przeciwwskazaniem do badania USG przezpochwowego, a nawet czasami jest ono konieczne-np.zeby wykluczyć resztki po poronieniu.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka