Czy po przyjęciu urofuraginy można wypić alkohol?

Witam. 12 godzin temu wzialem ostatnia tabletke urofuraginy, natomiast jutro tj po 34 godzinach po skonczeniu kuracji bede musial napic sie alkoholu(spotkanie firmowe). Pytanie moje jest nastepujace: czy bede mogl napic sie alkoholu? i czy picie duzej ilosci wody do tego czasu wyplucze dokladnie furagine aby nie wystapila reakcja disulfiramowa. byla to kuracja 5-dniowa. dziekuje z gory za odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może się pan napić alkoholu, nie powinno być działań niepożądanych po takim czasie.
Pozdrawiam