Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcja disulfiramowa: Pytania do specjalistów

Jak postępować w przypadku wystąpienia reakcji disulfiramowej?

Witam serdecznie. Jak postępować w przypadku wystąpienia reakcji disulfiramowej ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Drętwienie i mrowienie policzków po wypiciu alkoholu

Co jest przyczyna iż po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu czuje mrowienie i drętwienie na policzkach, rękach, nogach, mam do tego wrażenie ze czuje każda żyłę i krew przepływająca przez każda żyłę do tego pulsowanie w głowie do tego niesamowity ból... Co jest przyczyna iż po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu czuje mrowienie i drętwienie na policzkach, rękach, nogach, mam do tego wrażenie ze czuje każda żyłę i krew przepływająca przez każda żyłę do tego pulsowanie w głowie do tego niesamowity ból w klatce piersiowej. (Choroba tarczycy w normie od 2 lat wszystkie wynki rewelacyjne bez leków )
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kiedy można wypić alkohol po usunięciu Disulfiramu?

Dzień dobry wczoraj miałem zabieg usunięcia Disulfiramu,dodam że byłem zaszyty przez 4 miesiące i część zdążyła się rozpuścić lecz lekarz stwierdził że wszystko usunął.Moje pytanie brzmi po jakim czasie od zabiegu można bezpiecznie spożyć alkohol ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Czy można łączyć Zinnat i alkohol?

Witam, Chciałabym zadać pytanie, czy podczas przyjmowania antybiotyku Zinnat 500 mg można podczas spotkania spożywać alkohol? Pytam gdyż w internecie można znaleźć sporo informacji, że substancja czynną leku czyli cefuroksym zaliczany do II generacji cefalosporyny, nie spowoduje szczególnje niekorzystnej dla zdrowia reakcji disulfiramowa. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy po przyjęciu urofuraginy można wypić alkohol?

Witam. 12 godzin temu wzialem ostatnia tabletke urofuraginy, natomiast jutro tj po 34 godzinach po skonczeniu kuracji bede musial napic sie alkoholu(spotkanie firmowe). Pytanie moje jest nastepujace: czy bede mogl napic sie alkoholu? i czy picie duzej ilosci wody... Witam. 12 godzin temu wzialem ostatnia tabletke urofuraginy, natomiast jutro tj po 34 godzinach po skonczeniu kuracji bede musial napic sie alkoholu(spotkanie firmowe). Pytanie moje jest nastepujace: czy bede mogl napic sie alkoholu? i czy picie duzej ilosci wody do tego czasu wyplucze dokladnie furagine aby nie wystapila reakcja disulfiramowa. byla to kuracja 5-dniowa. dziekuje z gory za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Reakcję disulfiramowa i arytmia serca

Dzień dobry, Chciałabym zapytać o reakcję disulfiramowa. Niestety nie byłam świadoma efektów ubocznych połączenia alkoholu z metronidazolem. Od 4 dni utrzymuje się arytmia serca, zaczerwienienie skóry, osłabienie, złe samopoczucie, ból głowy - wszystkie objawy charakterystyczne dla tej reakcji. Czy konieczne... Dzień dobry, Chciałabym zapytać o reakcję disulfiramowa. Niestety nie byłam świadoma efektów ubocznych połączenia alkoholu z metronidazolem. Od 4 dni utrzymuje się arytmia serca, zaczerwienienie skóry, osłabienie, złe samopoczucie, ból głowy - wszystkie objawy charakterystyczne dla tej reakcji. Czy konieczne jest zażycie jakiegoś leku czy może objawy ustąpią samoistnie? Jeśli tak, to po jakim czasie? z poważaniem,
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego mam gorączkę i złe samopoczucie po wszywce?

Witam, w srode po 3 dniowym ciagu picia, przyjaciel zabral mnie do prywatnej kliniki gdzie zrobiono mi tzw wszywke. Nie pije, ale co noc czuje sie jakbym mial umrzec. Zasypiajac przestaje oddychac i wiecznie jestem zlany potem. Nigdy tak sie... Witam, w srode po 3 dniowym ciagu picia, przyjaciel zabral mnie do prywatnej kliniki gdzie zrobiono mi tzw wszywke. Nie pije, ale co noc czuje sie jakbym mial umrzec. Zasypiajac przestaje oddychac i wiecznie jestem zlany potem. Nigdy tak sie nie czulem, a tymbardziej tak dlugo. Mam wrazenie ze mam goraczke i nie wiem co robic. Blagam o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Esperal a brak objawów po wypiciu alkoholu

Zaszyłem się esperalem ponad 2 miesiące temu. Będąc na wczasach tydzień temu postanowiłem "przetestować" działanie esperalu. Po 2 piwach nie wystąpiły żadne objawy po 7 tak samo... ostatecznie doszedłem do dużej dawki 0,4 wódki 7 piw i też nie było... Zaszyłem się esperalem ponad 2 miesiące temu. Będąc na wczasach tydzień temu postanowiłem "przetestować" działanie esperalu. Po 2 piwach nie wystąpiły żadne objawy po 7 tak samo... ostatecznie doszedłem do dużej dawki 0,4 wódki 7 piw i też nie było żadnych objawów niepokojących, również dnia następnego czułem się tak jak zawsze po wypiciu. Rozumiem, że działanie tej substancji polega na zaburzeniu metabolizmu alkoholu co "podtruwa" osobę zaszytą w momencie picia. Gdy się zaszywałem to byłem pewien, że skoro jest ostrzeżenie przed minimalną dawką (płyny dentystyczne) to przy 1-2 piwach wystąpi Reakcja disulfiramowa, która zniechęci mnie do alkoholu na kolejne miesiące. Lekarz tak odpisał: "Jego działania polega na blokowaniu przemiany alkoholu w ustroju.Nagromadzenia metabolitòw wpływa na uszkodzenia wątroby i nerek.Efekt nie musi być natychmiastowy.Jednak jeżeli Pan pije ryzykuje własnym zdrowiem i życiem.Decyzja należy do Pana" Mam podejrzenie oszustwa. Dlaczego nie ma reakcji disulfiramowej? Nawet najmniejszego objawu zatrucia aldehydem octowym
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Patronaty