Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcję disulfiramowa i arytmia serca

Dzień dobry, Chciałabym zapytać o reakcję disulfiramowa. Niestety nie byłam świadoma efektów ubocznych połączenia alkoholu z metronidazolem. Od 4 dni utrzymuje się arytmia serca, zaczerwienienie skóry, osłabienie, złe samopoczucie, ból głowy - wszystkie objawy charakterystyczne dla tej reakcji. Czy konieczne jest zażycie jakiegoś leku czy może objawy ustąpią samoistnie? Jeśli tak, to po jakim czasie? z poważaniem,
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny a choroby serca

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę końiecznie i jak najszybciej udac sie do lekarza , po badaniu bedzie mozna okresloc odpowiednie dalsze postepowanie. Lekarz rodzinny lub izby przyjęć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy