Arytmia u osoby po operacji serca

Witam, mam 63l., 3 lata temu miałem operację serca (ablacja, sztuczna zastawka mitralna, plastyka trójdzielnej) niestety w ostatnim czasie pojawiła się u mnie arytmia, (biorę leki antyarytmiczne, na krzepliwość krwi, na nadciśnienie). Już dwa razy miałem robioną kardiowersję elektryczną (2 razy w tym samym miesiącu), następną mogę mieć za pół roku jak poinformował mnie lekarz, co zrobić jeśli w tym czasie pojawi się nierówne bicie serca? Jakie są alternatywne formy leczenia?

Aleksander Ropielewski

Leczenie farmakologiczne. W takim przypadku należy zgłosić się na szpitalną izbę przyjęć i przedstawić sytuację.