Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plastyka zastawki mitralnej: Pytania do specjalistów

Arytmia u osoby po operacji serca

Witam, mam 63l., 3 lata temu miałem operację serca (ablacja, sztuczna zastawka mitralna, plastyka trójdzielnej) niestety w ostatnim czasie pojawiła się u mnie arytmia, (biorę leki antyarytmiczne, na krzepliwość krwi, na nadciśnienie). Już dwa razy miałem robioną... Witam, mam 63l., 3 lata temu miałem operację serca (ablacja, sztuczna zastawka mitralna, plastyka trójdzielnej) niestety w ostatnim czasie pojawiła się u mnie arytmia, (biorę leki antyarytmiczne, na krzepliwość krwi, na nadciśnienie). Już dwa razy miałem robioną kardiowersję elektryczną (2 razy w tym samym miesiącu), następną mogę mieć za pół roku jak poinformował mnie lekarz, co zrobić jeśli w tym czasie pojawi się nierówne bicie serca? Jakie są alternatywne formy leczenia?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Czy jest możliwe wszczepienie zastawki sztuczno-biologicznej?

Kardiochirurgia-czy jest możliwe wszczepienie zastawki sztuczno-biologicznej,i czy taka jest.Słyszałam o sztucznej,biologicznej i jej rodzajach,ale sztuczno-biologiczna to coś co slyszałam pierwszy raz.Taką ponoć posiada mój mąż ,ale mamy powody wątpić w treść wypisu.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Stosowanie leków po operacji wymiany zastawki mitralnej

WITAM JESTEM PO OPERACJI ZASTAWKI MITRALNEJ TERAZ MAM SZTUCZNA CZY ZAMIAST LEKU SINTROM MOGE PRZYJMOWAC ACENOCUMAROL.DZIEKUJE
odpowiada 1 ekspert:
dr n. med Monika Łukaszewicz
dr n. med Monika Łukaszewicz

Jakie jest ryzyko niepowodzenia plastyki zastawki płatków mitralnych serca?

Czeka mnie plastyka zastawki płatków mitralnych serca przez przestrzeń międzyżebrową. Mam 32 lata. i moje pytanie, czy są jakieś statystyki umieralności w związku z takimi operacjami lub powikłań.? Trochę zaczynam się denerwować... i drugie pytanie... po jakim mniej więcej czasie ( i czy w ogóle) będę mogła zająć w ciążę.?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego słyszę, jak coś mi świszczy w okolicach serca?

Nie wiem co to może być, czy mam to zignorować, czy też nie, ale wolę się upewnić. W tym roku przeszłam operacje typu ASDI z plastyka zastawki mitralnej. Wszystko działało tak, jak ma działać, aż razu pewnego słyszę jakieś swisty... Nie wiem co to może być, czy mam to zignorować, czy też nie, ale wolę się upewnić. W tym roku przeszłam operacje typu ASDI z plastyka zastawki mitralnej. Wszystko działało tak, jak ma działać, aż razu pewnego słyszę jakieś swisty w klatce piersiowej. Siedzę i normalnie słyszę, jak coś mi swiszczy w rytm bicia serca. Mam nieregularne skoki pulsu, więc im większy puls tym szybciej to coś swiszczy. Im bardziej jestem zmęczona, tym mocniej to piszczy. Denerwuje mnie to, bo siedzę i coś się odzywa, a nie wiem czy ma to związek z operacjaa, czy nie. Mam to ingerować dalej, czy coś robić? Proszę o opinie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Katarzyna Szymczak
Lek. Katarzyna Szymczak

Jak duże jest ryzyko takiej operacji?

W tym roku mam mieć wykonaną plastykę zastawki mitralnej. Jestem już po operacji ASDII i moje ryzyko operacyjne oszacowano na wysokie około 11%. Mam 30 lat i chciałabym w przyszłości mieć jeszcze dzieci i bardzo się boję KOLEJNEJ operacji.... W tym roku mam mieć wykonaną plastykę zastawki mitralnej. Jestem już po operacji ASDII i moje ryzyko operacyjne oszacowano na wysokie około 11%. Mam 30 lat i chciałabym w przyszłości mieć jeszcze dzieci i bardzo się boję KOLEJNEJ operacji. Chodziłam reguralnie do różnych kardiologów i nigdy żaden nie wspomniał operacji. Dopiero na początku tego roku zupełnie nowy lekarz stwierdził, że wypadanie jest na tyle istotne, iż warto by było to zoperować. Pojechałam do innego na kolejną konsultację (ponad 500km) i dał mi skierowanie na operację ale jakoś nie jestem przekonana do operacji;/ Skąd to duże ryzyko? Ostatnio czytalam, że w Polsce zrobili plastyke wprowadzajac klips przez tetnice udowa? Koszt ponad 100tys zł. Wiadomo coś więcej na ten temat? Tulejsi lekarze nie specjalizują się w tej dziedzinie i nie mam jak się dowiedzieć.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Powrót do pracy po plastyce zastawki mitralnej

Witam rok temu mialem plastyke zastawki mitralnej .Pracowalem na budowie praca na wysokosciach i mam pytanie czy moge wrocic do swojego wykonywanego zawodu sprzed operacji
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Woda w płucach po operacji zastawki mitralnej i wszczepieniu bajpasów

Moja mama 10.06 miala operacje zastawki mitralnej i bajpasy. 17.06 wykryto wode w plucach 7 cm naciek lekarze probowali wysuszyc wode lekami,23.06 podjeli sie proby sciagniecia wody ale niestety nie udalo sie,wiec zostala przy lekach.Jak dlugo moze miec ta wode... Moja mama 10.06 miala operacje zastawki mitralnej i bajpasy. 17.06 wykryto wode w plucach 7 cm naciek lekarze probowali wysuszyc wode lekami,23.06 podjeli sie proby sciagniecia wody ale niestety nie udalo sie,wiec zostala przy lekach.Jak dlugo moze miec ta wode w plucach jak dlugo leczy sie to lekami. I czy zagraza to jej zdrowu?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Dr n. med. Marek Rawski
Dr n. med. Marek Rawski

Czy można stosować tabletki antykoncepcyjne po operacji zastawki mitralnej?

Witam. W sierpniu 2016 roku miałam operacje , naprawę zastawki mitralnej, dodam że mam 20 lat. 5 grudnia zakończyłam brać lęk warfin. Przed operacją przez 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym zapytać , ponieważ zapomniałam zapytać swojego kardiologa a wizytę... Witam. W sierpniu 2016 roku miałam operacje , naprawę zastawki mitralnej, dodam że mam 20 lat. 5 grudnia zakończyłam brać lęk warfin. Przed operacją przez 2,5 roku brałam tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym zapytać , ponieważ zapomniałam zapytać swojego kardiologa a wizytę mam dopiero za dwa miesiące , czy mogłabym znowu zacząć brać takie tabletki antykoncepcyjne? Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty