Kołatanie serca a wyniki badania echokardiograficznego

Witam. Z powodu kołatania serca i duszności miałam robione echo serca. Wyszła łagodna niedomykalność zastawki mitralnej oraz śladowa trójdzielnej. Lekarz nie kazał się tym martwić, ale niepokoi mnie, że 5 lat temu echo serca wyszło dobrze, czyli tak szybko mój stan zdrowia się pogorszył. Czy mogę uprawiać sport, zajść w ciążę...? Czym ta choroba grozi?

Aleksander Ropielewski

Nieznacznego stopnia niedomykalność mitralna i zastawki trójdzielnej nie są przeciwwskazaniem do prowadzenia aktywnego stylu życia i ciąży. Nie jest powiedziane, że niedomykalność bedzie się powiększać.