Opis wyniku badania Echo serca

Na wyniku z echo serca mam napisane : cechy zaburzonej relaksacji lewej komory. IT II stopnia, IM I stopnia. Co to oznacza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi: 1. Zaburzona relaksacja lewej komory co świadczy o nieprawidłowej czynności rozkurczowej lewej komory. Najczęściej jest to wynik nadciśnienia oraz choroby niedokrwiennej serca. 2. IT II stopnia to niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia. 3. IM I stopnia oznacza niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia. Ze względu na te nieprawidłowości sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem.