Kiedy można wypić alkohol po pęknięciu wrzodów żołądka?

Jestem dwa miesiace po peknieciu wrzodu zoladka, stosuje ścisła dietę choć ostatnio pozwolilem sobie na troche więcej i o żadnym bolu nie bylo mowy, po gastroskopii wynika ze wszystko przechodzi prawidlowo, moje pytanie brzmi kiedy bede mogl napic sie alkoholu. Oczywiscie nie chodzi mi o duze ilosci, mysle o jednym czy dwóch piwach. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Sugeruję najpierw wizytę kontrolną u swojego lekarza, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszych wskazaniach i czy będzie Pan mógł pić alkohol. Pozdrawiam!