Czy po usunięciu macicy mogę lecieć samolotem?

Witam. 06 maja mam mieć usuniętą macicę wraz z przydatkami ,mam 54 lata , a 11 czerwca mam lecieć samolotem na Teneryfę , czy będzie to możliwe i jakie środki ostrożności w związku z tym powinnam zachować . Pozdrawiam Basia .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku niezbędna jest profilaktyka przeciwzakrzepowa. Myślę, że najlepiej będzie jeśli uda się Pani do swojego lekarza prowadzącego, ponieważ posiada on informacje na temat Pani stanu klinicznego i będzie wiedział czy lot w Pani sytuacji jest możliwy i jaką profilaktykę należy zastosować.