Czy w ciąży można lecieć samolotem?

Witam jestem w 21 tygoniu ciazy. za 3 tygodnie chcem leciec na wakacje na cypr. lot trwa 4.5 godziny, i z tad moje pytanie. Czy tak dlugo moge latac samolotem. pozdrawiam Agnieszka

Witaminy w ciąży

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Długotrwała podróż samolotem w ciąży może się wiązać z niebezpiecznymi powikłaniami jak zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych. Jeżeli planuje Pani taką podróż musi Pani pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów oraz należy gimnastykować nogi. ponadto powinna Pani odwiedzić swojego lekarza prowadzącego przed lotem i dopytać czy w Pani sytuacji wskazane są jakieś dodatkowe formy profilaktyki przeciwzakrzepowej oraz czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do lotu samolotem. Często zależy to od dodatkowych indywidualnych obciążeń pacjentki.