Czy po usunięciu tarczycy mogę się opalać?

Witam, za miesiąc wybieram się na wakacje. Jestem 2 tygodnie po usunięciu tarczycy. I tu moje pytanie dotyczące opalania. Czy mogę się opalać zakrywając bliznę np jakimś plastrem? Czy promienie UV nie przenikną przez niego?

Witam serdecznie,
Najlepiej pokryć blizną kremem z wysokim filtrem UV aby nie doszło do przebarwienia blizny pod wpływem promieni słonecznych.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski