Czy po wszczepieniu soczewek coś się zmieni?

Witam, mam 24 lata i wadę wzroku -8,00 oraz -7,75 , osatnio byłem u innego oklusity i powiedzial mi ze nie moge wykonywać praktycznie żadnych prac fizycznych , uprawiam dużo sportów oraz pracuje fizycznie , czy może to mieć jakieś opłakane skutki, chce także wszczepić sobie soczewki fakijne gdyż na laser mam zbyt cienką rogówkę i tu też pytanie czy po wszczepieniu soczewek coś się zmieni ewentulanie z przyzwoleniem na prace fizyczne itp ? Z góry dziękuje za odpowiedź

Witam.po wszczepienia każdych soczewek musi być Pan badany w ośrodku medycyny pracy wyższej referencyjnosci gdzie sprawdzi lekarz okulista uprawniony czy może Pan pracować na danym stanowisku pracy. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
pytanie o wysiłek fizyczny przy wadzie wzroku to nie jest pytanie o to ile minusów jest w okularach ale jaki jest stan siatkówki. Są oczy gdzie nawet przy -8,0D w okularach siatkówka jest bardzo dobra i nie ma żadnych przeciwskazań żeby uprawiać sport, możne poza sportem mocno kontaktowym takim jak boks.
Więc jako specjalistka od siatkówki zaczęłabym od sprawdzenia jej stanu.
Jeżeli stan siatkówki jest dobry następnym krokiem jest upewnienie się czy na pewno oczy nie nadają się do operacji refrakcyjnej. Jest wiele róznych metod operacyjnych więc cięzko jednoznacznie powiedzieć "nie nadaje się".
Ostatnią opcją jest wszczepienie soczewek sztucznych do oka. To również jest "do zrobienia". Jednak podczas zabiegu najlepiej uważać na zmiany ciśnienia w oku i "trzymać stabilne" parametry operacyjne. Chodzi o to, aby ciało szkliste nie napinało się podczas zabiegu i nie przenosiło napięcia na siatkówkę.
Pozdrawiam