Czy mogę wykonywać pracę z taką wadą wzroku?

Witam ,.mam 24 lata i wadę wzroku -7,75 oraz -8,00 , oklusta powiedzial mi czy to iz nie mogę wykonywać wysiłku fizycznego , duzo gramcq pilke i pracuje także na magazynie , dodatkowo mam pytanie o soczewki fakijne czy po ich wszczepieniu mógłbym spokojnie ćwiczyć i pracować , na laserowa korekcję się nie kwalifikuje gdyż mam zbyt cienka rogówkę . Z gory dziękuje za odpowiedź.

Witam.soczewki fakijne bym sobie nie wszczepila w Pana wieku. Soczewki miękka lub twarde lub okulary korekcyjne używać. Siatkówkę zbadać oraz Oct zrobić. Jak jest gdzieś uszkodzona to wylaserowac/ otwór lub poważne zwyrodnienie obwodowe /.zależy nie od wielkości wady tylko od jakości siatkówki. Soczewki fakijne nie zmienią sytuacji siatkowek. Pozdrawiam serdecznie