Wszczepianie soczewek fakijnych a laserowa korekcja wzroku

czy zabieg wszczepienia soczewek fakijnych jest dobrą alternatywą dla laserowej korekcji wzroku ? jestem krótkowidzem - 8,5 d, na wizycie kwalifikacyjnej do zabiegu wszystko wyszło prawidłowo oprócz grubości soczewki/rogówki. Czy zbyt cienka rogówka będzie jakoś skutkować w przyszłości - jakieś skłonności do np jaskry itd ? mam 34 lata pozdrawiam

Tak, w przypadku istnienia przeciwskazań do zabiegu laserowej korekcji wzroku - takich jak np zbyt cienka rogówka - istnieje mozliwośc wszczepienia soczewki korygującej. Zbyt cienka rogówka to ryzyko nawet perforacji podczas zabiegu lub powikłań późniejszych - zapalenia, owrzodzenie.