Wada wzroku a praca jako marynarz śródlądowy

Chciałbym pływać jako marynarz śródlądowy.Na ostatnim zleceniu wykonania okularów OP 3,5 OL 3,75. Wymagania: - osoby: podejmujące pracę na morzu lub o stażu pracy na morzu poniżej 10 lat - bez korekcji ostrość wzroku mniejsza niż 0,3 dla każdego oka, chyba że szkła korekcyjne lub soczewki kontaktowe korygują ostrość wzroku każdego oka do co najmniej 0,8. Czy mogę próbować?

Witam.
Jeżeli przy pomocy szkieł korekcyjnych widzi Pan 0,8 każdym okiem nie powinno być problemu przy badaniach wstępnych.
Pozdrawiam