Na czym polega astygmatyzm?

Na czym polega astygmatyzm? Jakie są jego objawy? Czy taką wadę wzroku można skorygować całkowicie, czy pozostanie ona do końca życia? Jakie soczewki będą odpowiednie? I jaka będzie ich cena?

Witam.
Astygmatyzm jest wadą wzroku polegającą na tym ,że proste linie zaczynamy widzieć jako krzywe. Całkowite skorygowanie można zastosować okularami , soczewkami kontaktowymi lub też można wykonać laserową korekcję rogówki. Soczewki kontaktowe najlepiej toryczne , cena zależy od wielkości wady.
Pozdrawiam