Czy po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego należy powstrzymywać się od ćwiczeń?

Czy po zabiegu usuwajacym zylaki powrozka nasiennego potrzebna jest dluga przerwa od cwiczen fizycznych? Moje pytanie wynika z obawy powrotu do sprawnosci, bo jestem czynnym sportowcem i zolnierzem. Moze zabieg nie ma sensu w przypadku dalszego kontynuowania takiego trybu zycia, gdyz zylaki w krotkim okresie czasu moga powrocic? Prosze o porade!

Po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego wznowa występuje raczej rzadko i oczywiście jest to uzależnione od techniki zabiegu. Można na ten temat poczytać sobie na stronach internetowych piszących w tym temacie. Po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego, oczywiście jest to też uzależnione od techniki zabiegu unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego to kwesta 2-4 tygodni.