Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieleczone zaawansowane żylaki powrózka nasiennego a ryzyko pęknięcia żylaka lub powstania zatoru

Witam, Czy w przypadku nieleczonych zaawansowancyh zylakow powrozka nasiennego wystepuje ryzyko pekniecia zylaka lub powstania zatoru/zakrzepu jak to ma miejsce w przypadku zylakow konczyn dolnych? Czy sa jakies przeciwwskazania do intensywnych cwiczen na silowni lub korzystania z sauny ? Czy zylaki moga negatywnie wplywac na erekcje i poziom tosteronu w organizmie? Pozdrawiam i bede niezmiernie wdzieczny za odpowiedz :)
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Czy w przypadku nieleczonych zaawansowancyh zylakow powrozka nasiennego wystepuje ryzyko pekniecia zylaka lub powstania zatoru/zakrzepu jak to ma miejsce w przypadku zylakow konczyn dolnych?
- praktycznie ryzyko takie nie występuje
Czy sa jakies przeciwwskazania do intensywnych cwiczen na silowni lub korzystania z sauny ?
- w przypadku żylaków powrózka nasiennego nie zaleca się wygrzewania jąder czyli odpada sauna oraz ćwiczeń fizycznych zwiększających ciśnienie w jamie brzusznej
Czy zylaki moga negatywnie wplywac na erekcje i poziom tosteronu w organizmie?
- pośrednio tak

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy