Czy po zdjęciu kamienia nazębnego może pojawić się ból dziąseł?

Witam wczoraj miałam zdejmowany kamień nazebny było go tyle ze mam odsunięte dziasko widać mi trochę korzenia. Czy to dziąsłowa wróci na swoje miejsce?

Witam,

Zanik dziąsła występuje na skutek odkładania się kamienia, dlatego tak ważny jest regularny skaling. Niestety dziąsło najprawdopodobniej samo nie wróci do swojego pierwotnego położenia. Można je odtworzyć chirurgicznie. Można natomiast je zatrzymać na obecnym poziomie, aby sytuacja już się nie pogarszała. W tym celu należy regularnie chodzić na wizyty higienizacyjne (raz na pół roku).

Pozdrawiam,
lek. dent. Tomasz Herczakowski
HD-Dental

Witam,
po usuwaniu kamienia nazębnego zaleca się płukanie jamy ustnej naparem z szałwii, który ma działać dodatkowo ściągająco. Jeśli przez długi czas dziąsło było odsuwane przez kamień, mogło to niestety skończyć się recesjami, czyli obniżeniem dziąsła przykrywającego ząb.
Zaleca się też odpowiednie szczotkowanie zębów - dobrze sprawdza się metoda wymiatania - bez ruchów poziomych tylko pionowe, od dziąsła w kierunku zęba.
Pozdrawiam