Czy po złamaniu nadgarstka konieczne jest zastosowanie leków przeciwzakrzepowych?

Złamanie ręki w nadgarstku a leki przeciwzakrzepowe Witam, złamałam rękę w nadgarstku 14 dni temu (zł. końca dalszego kości promieniowej, bez przemieszczenia) nie zostały mi przepisane zadne leki, najpierw została założona szyna na 10 dni, teraz gips od nadgarstka po łokieć na 3 tygodnie. Czy nie jest konieczne przyjmowanie lekow przeciwzakrzepowych?

Nie badałam Pani, ale zakładam, że lekarz zakładający gips to zrobił i ocenił, jak to zwykle bywa przy stosunkowo niewielkim urazie u młodej, ogólnie zdrowej osoby bez czynników ryzyka i chorób genetycznych, że profilaktyka przeciwzakrzepowa w formie heparyny drobnocząsteczkowej nie jest potrzebna, a ryzyko jej stosowania jest większe aniżeli rezygnacja z niej. Jeśli ma Pani wątpliwości, proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym i stosować się jego zaleceń, a nie szukać pomocy korespondencyjnie.