Jakie jest postępowanie przy złamaniu nadgarstka?

Dzien dobry. 4 dni temu złamałam rękę w nadgarstku z przemieszczeniem i odłamami. Nastawiono ją i założono gips do łokcia. Za gipsem wokół łokcia pojawił sie siniak który idzie "w górę " na przedramie. Co to może znaczyć? Czy powinnam dostać przy takim złamaniu zastrzyki przeciwzakrzepowe? Lekarz nic nie przepisał. Kontrol po 7 dniach, wczesniej nie chcą przyjąć bo "mają życie prywatne", nie ma na już wolnych godzin, trzeba czekać na swoją kolejke. Czy to groźne? Mogę z tym czekać jeszcze 4 dni? Mam 33 lata i ogólnie jestem zdrowa.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo często w przypadku unieruchomieniu kończyny należy przyjmować zastrzyki przeciwzakrzepowe. Jest to działanie profilaktyczne, aby ograniczyć ryzyko powstania skrzeplin wewnątrz naczyń krwionośnych. Jest to istotne, aby uniknąć poważnych powikłań zakrzepowo – zatorowych.

W Pani przypadku, lekarz mógł podjąć decyzję o braku konieczności przyjmowania takiego preparatu. Jednakże zalecamy Pani skontrolować tą sytuację u lekarza internisty lub chirurga. Lekarz POZ powinien zdecydować o dalszym postępowaniu i konieczności zastosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nadgarstek-zlamanie-zwichniecie-zwyrodnienie-reumatyzm

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-nadgarstka

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepowe-zapalenie-zyl

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.