Jak leczyć to podwójne złamanie?

Witam, ulegalam wypadkowi lamiac nadgarstek. Podwójne zlamanie z przemieszczeniem, nastawiono mi kosc i zagipsowano. Po 4,5 tygodniach w gipsie sciagnieto mi go, niestety doszlo do przemieszczenia wtornego o 10 stopni. Lekarz sugeruje 3 rozwiazania, zostawic do zagojenia, zoperowac teraz lub jesli po zagojeniu kosc zle sie zrosnie zoperowac Czy jest to na tyle powazna sprawa by bezzwlocznie poddac sie operacji? Dziekuje za odpowiedz.
KOBIETA, 53 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry.

niestety nie podała Pani informacji, która kość uległa złamaniu. Znając tak niewiele faktów, trudno będzie udzielić Pani wyczerpującej odpowiedzi. Każde złamanie należy traktować poważnie i we wszystkim radzić się lekarza ortopedy. Prowadząca leczenie osoba podała trzy rozwiązania. Każde z nich niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego to Pani powinna podjąć decyzję o wyborze dalszego leczenia.

Pozostawiając złamanie z przemieszczeniem do zrostu kości, może mieć to negatywne skutki w postaci dyskomfortu, osłabienia kości oraz ograniczenia ruchowego nadgarstka. Jeżeli w tej chwili nie odczuwa Pani takich niedogodności, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie wystąpią one także po całkowitym zagojeniu.

Jeżeli jednak czuje Pani niepokój z powodu tego, w jakim stanie jest ręka w tej chwili, wskazane jest rozważenie przeprowadzenia operacji. Zabieg będzie polegał na chirurgicznym ustawieniu złamanych części kości jak najbliżej siebie. Po takiej operacji tkanka kostna będzie się zrastać dużo szybciej niż bez zabiegu. Im wcześniej nadgarstek zostanie zoperowany, tym prędzej będzie się Pani cieszyć pełną sprawnością.

Więcej na podobne tematy przeczyta Pan w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci-nadgarstka

https://portal.abczdrowie.pl/nastawienie-kosci-przygotowanie-opis-zabiegu-po-zabiegu-rehabilitacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty