Złamanie kości strzałkowej z przemieszczeniem

Mam złamanie kości strzałkowej z przemieszczeniem ,nie miałem operacji tylko założony gips.Kośc się zrasta ale czy nie powinna być zrobiona operacja. Czy noga wróci do pełnej aktywnej sprawności

Szanowny Panie, jeżli jest to złamanie trzonu kości strzałkowej - to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnościa można stwierdzić, że po zastosowanym leczeniu powinien Pan odzyskać pełną sparwność. Jeżeli złamanie, o którym Pan pisze dotyczy końca dalszego tej kości ( okolica stawu skokowego) wtedy rokowanie nie jest tak oczywiste i efekt leczenia zależy od wielu czynników. W zależności od rodzaju złamnia ( śródstawowe, z przemieszczeniem itp. - decyduje obraz rtg) część z nich kwalifikujemy do leczenia operacyjnego. O tym decyduje prowadzący Pana ortopeda. Życzę szybkiego, prawidłowego zagojenia złamnia i powrotu do pełnej sprawności.