Jak dalej postępować z opuchlizną po złamaniu?

Miesiąc temu złamałem kość piszczelową i strzałkową, piszczel został operacyjnie zespolony gwoździem śródszpikowym, na wypisie ze szpitala miałem zalecenie by brać clexane przez 14 dni, po tym czasie miałem kontrol i lekarz kazał mi brać clexane dalej i przepisał jeszcze jedno opakowanie (łącznie 30 zastrzyków) czy powinienem się zgłosić po kolejne zastrzyki i brać je aż do momentu gdy będę mógł normalnie chodzić? Nie mam gipsu ,ani ortezy. Mogę poruszać nogą ,ale nie mogę jej obciążać, a w okolicy kostki wciąż utrzymuje się opuchlizna
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Clexane to lek przeciwzakrzepowy, który może być stosowany po operacjach ortopedycznych, aby zapobiec powstawaniu zakrzepów krwi. Długość leczenia i dawkowanie mogą różnić się w zależności od indywidualnych okoliczności i ryzyka zakrzepicy. Zazwyczaj stosuje się je minimum przez 2 tygodnie po operacji.

Opuchlizna i trudności z chodzeniem mogą być normalnymi objawami po złamaniu. Warto jest również omówić te objawy z lekarzem, który zna Pana przypadek, aby upewnić się, że rekonwalescencja przebiega prawidłowo.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastrzyki-przeciwzakrzepowe-przy-zlamanej-nodze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-stosowac-zastrzyki-przeciwzakrzepowe-po-zlamaniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.