Jak dalej postępować po złamaniu piszczeli?

Dzień dobry, Moje pytanie brzmi następująco. Złamałem nogę w piszczelu (złamanie otwarte), wsadzono mi implant który trzyma gruba kosc. A ta cienka kość ma sporo przesunięcia względem siebie. Czy to będzie miało wpływ na moje późniejsze chodzenie ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko ocenić rokowania bez dokładnego wglądu w przeprowadzone na Panu badania, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem ortopedą, u którego jest Pan pod stałą kontrolą.

Zazwyczaj, jeżeli leczenie zostanie wykonane prawidłowo, to po późniejszej fizjoterapii, nie występują problemy z chodzeniem. Wszystko zależy tak naprawdę od konkretnego przypadku.

Po leczeniu może Pan skorzystać z rehabilitacji. Polega między innymi na krioterapii i laseroterapii. Jeśli chodzi o fizjoterapię, to wykonuje się na niej masaże i ćwiczenia pomagające wrócić do dawnej sprawności.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w materiałach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-postepowac-po-zlamaniu-piszczeli

https://portal.abczdrowie.pl/piszczel-polozenie-budowa-urazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.