Co robić po uderzeniu w piszczel?

Miesiąc temu chłopak przypadkowo podczas treningu kopnął mnie z kolana w piszczel. Od tego czasu boli mnie noga w tym miejscu dalej są sinaki ale przede wszystkim noga stała się bardzo tkliwa podczas sportu i dotyku, podczas dotyku wyczuwam zgrubienie i zastanawia mnie czy jest to tylko zwykłe stłuczenie czy jednak jest coś co trzeba było by sprawdzić
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ból, zgrubienie i tkliwość po uderzeniu w okolicę piszczeli mogą wskazywać na różne urazy, od zwykłego stłuczenia po poważniejsze problemy, takie jak kontuzje mięśni, ścięgien, czy nawet kości. W przypadku utrzymujących się objawów ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, aby ocenić dokładnie stan urazu i zalecić odpowiednie postępowanie.

Obecność

siniaków świadczy o stłuczeniu, co może być wynikiem uszkodzenia naczyń krwionośnych. Jednakże, zgrubienie i tkliwość mogą również wskazywać na inne potencjalne problemy, takie jak kontuzje mięśni, krwiaki, czy nawet złamanie. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, takie jak zdjęcia rentgenowskie czy badania obrazowe, aby ocenić struktury kostne i mięśniowe. W niektórych przypadkach może być konieczne skierowanie do specjalisty, na przykład ortopedy, w zależności od charakteru urazu.

W pytaniu pisze Pani, że zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu. Dlatego też można przypuszczać, że stosowała Pani już leczenie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Z tego też względu wydaje się, że wizyta lekarska będzie konieczna, gdyż trwa to już dość długo. Zachęcamy zatem do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/piszczel-polozenie-budowa-urazy

https://uroda.abczdrowie.pl/kontuzje-i-urazy

https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-i-zwichniecia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.