Czy jest możliwość nastawienia nosa?

Dzien dobry, 17 maja podczas zabawy z dziecmi zlamalam nos bez przemieszczenia. Czy jest jeszcze szamsa na jego nastawienie? widze roznice w nosie, zgrubienie po lewej stronie i chcialabym sie go pozbyc.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani o tym, że niezbyt dawno doszło do złamania kości nosowej. Nie ma przemieszczania i nie było konieczne jego usztywnienie. Niemniej jednak obecnie po upływie czasu widzi Pani różnicę w wyglądzie nosa. Pojawiło się zgrubienie, które sprawia Pani dyskomfort wizualny. Nie pisze Pani jednak na jakiej podstawie stwierdzono złamanie i czy były wykonywane badania obrazowe. Z tego też względu, jeśli chce Pani zmienić wygląd nosa i wrócić do stanu sprzed urazu, to konieczne będzie skonsultowanie się z chirurgiem. Lekarz obejrzy twarz i oceni, jakie są możliwości poprawy jego wyglądu. Wydaje się, że trzeba będzie wykonać RTG, aby sprawdzić, czy złamanie było rozległe i jak duże jest to przemieszczenie. Od decyzji lekarza będzie zależało, w jaki sposób nos zostanie nastawiony i czy konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Dlatego też zachęcamy do kontaktu ze specjalistą, aby ustalić dalszy plan leczenia. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/zlamanie-nosa

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-i-zlamania-nosa

https://uroda.abczdrowie.pl/portal.abczdrowie.pl/co-moze-powodowac-krwawienie-z-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.