Czy to może być złamanie nosa?

Witam, mam 20 lat i wczoraj robiłem sparing MMA z kolegą i kolega kopnął mnie mogą prosto w nos. Nos mi opuchł, ale krew nie leciała. Nos boli mnie tylko przy dotykaniu a w przypadku nie ruszania go nic mnie nie boli. Czy jest to złamanie nosa? Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 2 miesiące temu

Wskazania do zabiegu leczenia zatok

Wiele osób musi zmagać się z przewlekłym zapaleniem zatok. Jak sobie radzić przy takim schorzeniu? Czy tabletki wystarczą? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do zabiegu leczenia zatok.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

nawet podejrzenia złamania nosa nie należy bagatelizować. Złamanie nosa może nastąpić, tak jak Pan to opisał, przy silnym uderzeniu. Najczęstszymi objawami takiego urazu są: silny ból nosa i jego tkliwość, przerwanie ciągłości tkanek miękkich (np. przecięcie skóry na grzbiecie nosa), nosa powodujący kłopoty w oddychaniu i zaburzenia węchu, łzawienie oczu, miejscowe krwiaki, np. w okolicach nosa i pod oczami, krwawienia i krwotoki z nosa. Często zdarza się także złamanie nosa z przemieszczeniem. W takim przypadku widoczna jest zmiana jego kształtu np. skrzywienie lub przemieszczenie do boku.

Aby wykluczyć złamanie należy udać się do lekarza laryngologa, a w pilnych przypadkach na izbę przyjęć. Jeżeli uraz zostanie potwierdzony, konieczne może być wykonanie zdjęcia rentgenowskiego trzewioczaszki, a także interwencja chirurgiczna. Nastawianie złamanego nosa powinno odbyć się do 24 godzin od złamania.

Zachęcam do zapoznania się z niżej przedstawionymi artykułami w celu zyskania większej ilości

informacji:

https://portal.abczdrowie.pl/urazy-i-zlamania-nosa,

https://uroda.abczdrowie.pl/zlamanie-nosa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty