Co robić z bólem i obrzękiem nogi?

Dzień dobry 7 dni temu grałem w piłkę i doznałem urazu. Kolega kopnął mnie w przednią część nogi jakieś 4cm pod kolanem. Najpierw pojawił się delikatny obrzęk, który utrzymuję się do tej pory. Następnie po dwóch dniach pojawiły się siniaki dookoła, ale okazało się ze po paru dniach siniaki się rozszerzyły aż do stopy. W tej chwili są one po obu stronach kostki nogi i wzdłuż nogi do dołu od miejsca uderzenia. Jednocześnie dziś zacząłem odczuwać pewną formę mrowienia nogi, aż do dołu. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Na pewno obecna sytuacja zdrowotna obniża znacznie komfort życia i pogarsza codzienne funkcjonowanie.

W pierwszej kolejności, przy stale utrzymujących się dolegliwościach zalecamy Panu konsultację z lekarzem ortopedą. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania. Na pewno niezbędne może okazać się wykonanie RTG całej nogi oraz USG stawu kolanowego. Taka diagnostyka będzie mogła wykluczyć lub potwierdzić poważniejsze konsekwencje urazu, jak na przykład złamanie, czy pęknięcie kości.

Możliwe, że taki wypadek spowodował silne stłuczenie oraz krwiaka podskórnego, który może dawać silne dolegliwości bólowe.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krwiak-podokostnowy

https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-nogi

https://uroda.abczdrowie.pl/sciegno-rodzaje-urazow-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.