Czy podczas chemii mogę podawać olej lniany z papryczkami chili?

Dzień dobry. Wiem , że na moje pytanie wielu specjalistów będzie się pukać w czoło,a le tonący brzytwy się chwyta. Walczę o życie mojej matki, która bierze chemie (guz szyjki macicy) i coraz częściej rozglądam się za medycyną niekonwencjonalną. Moje pytanie, czy podczas chemii mogę podawać mamie olej lniany z papryczkami chili (kapsaicyna) i pestki moreli (amigdalina). Proszę o odpowiedź

To zależy od prowadzonego leczenia i ilości tego co Pani chce podawać, to substancje naturalne i w normalnym użytkowaniu nie powinny mieś negatywnych skutków

Dr n. med. Grzegorz LuboiĹski

z punktu widzenia dobrostanu śluzówki jamy ustnej sam olej może zmniejszyć odczucie suchości jednak ostre przyprawy i pokarmy drażniące, kaleczące błonę śluzową sa p/wskazane

pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk