Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas kuracji Izotekiem można stosować laser?

Mam problem z tłustą i błyszczącą cerą, szczególnie na skórze głowy, czole, zakolach od momentu dojrzewania. Stosowałem wszystkie możliwe szampony na ten problem - bez poprawy. Dermatolog zalecił Izotek, jestem obecnie w fazie wykonania badań przed zastosowaniem, ale proszę mi powiedzieć, czy mogę wykonać 3 zabiegi usuwania rumienia na twarzy (policzki) laserem DYE-VL podczas kuracji izotekiem? Prawdopodobnie izotek wejdzie u mnie od połowy listopada bo wtedy mam wizytę u specjalisty, więc jeżeli nie mógłbym podczas kuracji retinoidami zapisać się na DYE-VL, to czy powinienem go zrobić teraz? Zostały niecałe 2 miesiące i pewnie zdążyłbym zrobić ten pakiet 3 zabiegów, ale nie wiem jak z potencjalną interakcją podczas stosowania izotek.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny. Jest to mechaniczne ścieranie naskórka. Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu? Koniecznie obejrzyj nasz filmik.

Witam. Niestety podczas stosowania izoteku nie powinno wykonywać sie zabiegów laserem DUE-VL. Proponuje odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji izotekiem. Pozdrawiam

0

Dzień dobry, nie można wykonywać jakichkolwiek zabiegów laserowych podczas przyjmowania Izoteku oraz przez okres 6 miesięcy od jego zakończenia. Nie zachowanie powyższych odstępów może spowodować nieprawidłowe i wydłużone gojenie skóry. Izotek ścieńcza wierzchnią warstwę naskórka, przez co znacznie szybciej wzrasta ryzyko poparzenia. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy