Czy podczas kuracji Izotekiem można stosować laser?

Mam problem z tłustą i błyszczącą cerą, szczególnie na skórze głowy, czole, zakolach od momentu dojrzewania. Stosowałem wszystkie możliwe szampony na ten problem - bez poprawy. Dermatolog zalecił Izotek, jestem obecnie w fazie wykonania badań przed zastosowaniem, ale proszę mi powiedzieć, czy mogę wykonać 3 zabiegi usuwania rumienia na twarzy (policzki) laserem DYE-VL podczas kuracji izotekiem? Prawdopodobnie izotek wejdzie u mnie od połowy listopada bo wtedy mam wizytę u specjalisty, więc jeżeli nie mógłbym podczas kuracji retinoidami zapisać się na DYE-VL, to czy powinienem go zrobić teraz? Zostały niecałe 2 miesiące i pewnie zdążyłbym zrobić ten pakiet 3 zabiegów, ale nie wiem jak z potencjalną interakcją podczas stosowania izotek.

Witam. Niestety podczas stosowania izoteku nie powinno wykonywać sie zabiegów laserem DUE-VL. Proponuje odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji izotekiem. Pozdrawiam

Dzień dobry, nie można wykonywać jakichkolwiek zabiegów laserowych podczas przyjmowania Izoteku oraz przez okres 6 miesięcy od jego zakończenia. Nie zachowanie powyższych odstępów może spowodować nieprawidłowe i wydłużone gojenie skóry. Izotek ścieńcza wierzchnią warstwę naskórka, przez co znacznie szybciej wzrasta ryzyko poparzenia. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.