Czy podczas okresu mogę brać tabletki dopochwowe ?

Brałam antybiotyk bez żadnej osłony. Ginekolog stwierdził drożdżycę i przepisał tabletki. Na dniach mam dostać okres. Czy ich stosowanie podczas niego będzie skuteczne ? Czy poczekać do jego zakończenia ?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niewskazane jest przyjmowanie tabletek dopochwowych w trakcie menstruacji.
Jeżeli krwawienie ma się pojawić za kilka dni, warto poczekać do jego zakończenia i dopiero rozpocząć przyjmowanie tabletek. Możesz również rozpocząć kurację już teraz, przerwać ją na czas miesiączki i wrócić do niej po zakończeniu krwawienia. Tę metodę polecałabym jedynie w sytuacji, jeśli okres miałby się pojawić za około tydzień.

Pozdrawiam.