Czy podczas przesuniętej przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych zachowana jest ochrona antykoncepcyjna?

Witam, W celu przesunięcia okresu, który wypadłby w trakcie bardzo ważnego wyjazdu postanowiłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne jeden tydzień dłużej (czyli w trakcie kiedy miało wystąpić krwawienie z odstawienia) po tym tygodniu zrobić normalną przerwę na krwawienie. Stąd moje pytanie czy w trakcie tej przerwy przesuniętej o tydzień nadal jestem chroniona tak jak w przypadku każdej normalnej przerwy ? Oraz czy picie drożdży piekarskich ma jakikolwiek wpływ na działanie tabletek ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze należy pamiętać iż niestety nie ma w 100%skutecznych metod antykoncepcji