Czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych trzeba stosować przerwę w kuracji?

Witam i proszę o poradę. Zaczęłam brać tabl. antykoncepcyjne 26.06 aby wyregulować i zarządzać moim okresem. Dzis jest 12 dzien przyjmowania i czuje się dobrze. 25 lipca lecimy na wakacje i gdybym nie zaczela stosowac tabletek to akurat na ten termin 26-28 lipiec dostalabym miesiaczke. Moje pytanie jest takie czy lepiej nie robic 7 dniowej przerwy i zaczac odrazu druga porcje czy zrobic ją prawidłowo 17 lipca i miec nadzieje ze krwawienie pojawi się i skończy przed 25 lipca kiedy wylatujemy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani nie robić przerwy, żeby na wakacjach nie mieć miesiączki.
Pozdrawiam