Czy podczas wypadku samochodowego mogły się obniżyć mogdałki móżdżku?

Czy podczas wypadku samochodowego mogły się obniżyć migdałki móżdżku o 4mm?

Witam! Sam wypadek nie"obniżył" migdałków. Groźne dla życia jest wklinowanie migdałków do otworu wielkiego, ale to następuje zazwyczaj w przebiegu wzrostu ciśnienia w jamie czaszki, na skutek obrzęku, zmian neo lub innych procesów powodujących "ciasnotę śródczaszkową". I tak jeżeli wypadek komunikacyjny spowodował obrzęk mózgu lub wylew krwi, to można mówić, że jest przyczyną wgłobienia migdałków. Proszę porozmawiać z lekarzami leczącymi. Wiadomości na forach mogą jedynie wprowadzić większy niepokój i zamieszanie. Powodzenia W. Łuczkowski.