Czy podwyższony poziom potasu może być przyczyną arytmii?

Od pewnego czasu występuje u mnie arytmia serca. Mam zbadany poziom potasu na poziomie 5,12 mmol/l. Czy podwyższony poziom potasu może być przyczyną arytmii ? Informuję, że przyjmuję leki w postaci Bibloc 1,25 mg, Atoris 40 mg. Nigdy przedtem nie miałam arytmii. Mam od zawsze niskie ciśnienie krwi a wartości pulsu bardzo się wahają od 60 uderzeń do 100

Lek. Michał Lenard

Owszem, wysokie stężenie potasu jak najbardziej może być przyczyną arytmii. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie leki obniżające poziom potasu, a w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!