Stosowanie Bibloc a poziom ciśnienia krwi

Od 2 tygodni moje ciśnienie wynosi 137-145/ 75-80, puls 60-65. Czy jest to dobre ciśnienie, nie zagrażające życiu? Biorę bibloc 5 mg gdyż choruję na nadciśnienie, zawsze miałem niższe po tym leku, a od 2 tyg jest takie jak podałem niżej. Biorę jeszcze asparaginan ( magnez z potasem)

Witam!
Z pewnością nie jest to ciśnienie zagrażające życiu. Nie wiem jednak o Panu nic więcej - jakie docelowe wartości ciśnienia są u Pana wskazane. U większości Pacjentów dąży się do utrzymania ciśnienia na poziomie do 140/90, a najlepiej ok. 130/80mmHg. Tak wiek Pana wartości ciśnienia nie są idealne, ale również nie są niebezpieczne. Puls jest prawidłowy.
Taka sytuacja może być przejściowa, np. związana z ostatnimi dużymi zmianami pogody, lub narażeniem na stres. Jeśli jednak wyższe ciśnienie będzie się utrzymywać, to proszę udać się na wizytę kontrolną u lekarza rodzinnego z zapisami codziennych pomiarów ciśnienia i pulsu. Być może będzie potrzebna zmiana schematu leczenia.