Czy podwyższonym poziomem prolaktyny powinnam się martwić?

Zrobiłam badania fsh, lh i prolaktyny. Fsh wyniosło 5,75 ( f. Pęcherzykowa- 3,5-12,5; owulacyjna: 4,7-21,5; lutealna: 1,7-7,7), lh wyniosło 6,05 ( f. Pęcherzykowa: 2,4-12,6; owulacyjna: 14-95,6; lutealna: 1-11,4). Prolaktyna wyniosła 25,36 przy zakresie referencyjnym 4,79-23,30. Mam 23 lata, badania wykonałam w drugim dniu miesiączki. Proszę o pomoc przy analizie tych wyników, czy podwyższonym poziomem prolaktyny powinnam się martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy występują jakieś objawy? proponuję udać się do lekarza rodzinnego.