Czy pomimo krwawienia jestem dobrze chroniona?

Witam od środy mam plamienie śród cykliczne. Dziś mamy niedzielę. Od niedawna stosuję plastry Evra. Po 3 plastrze nie zrobiłam przerwy w stosowaniu plastrów. Mój lekarz ginekolog powiedział, że jest to dopuszczalne by przedłużyć sobie tak cykl. Kazał wybrać mi kolejne opakowanie plastrów. Teraz mam na sobie 5 plaster antykoncepcyjny. Mam pytanie czy pomimo tego że mam krwawienie nadal jestem tak samo dobrze chroniona??? Bo wczoraj uprawiałam seks z moim facetem i doszedł we mnie (bez prezerwatywy). Czy jest szansa że jestem w ciąży??!! Czy jest to mało prawdopodobne. Plastry stosuję tak jak trzeba zmieniam je o tej samej porze i w tym samym dniu. Proszę o odpowiedź.

Jeśli stosuje Pani plastry prawidłowo (a napisała Pani, że tak), to ochrona antykoncepcyjna jest zachowana i nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod. Jednocześnie przypominam, że plastry nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dodatkowe plamienia/krwaiwienia zdarzają się, zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące stosowania antykoncepcji hormonalnej.