Czy pomimo tej sytuacji ciąża jest bezpieczna?

Witam, dowiedziałam się po wizycie energylandi że jestem w ciąży(3tydzien) Czy w tym przypadku grozi dziecku od przeciążeń na karuzelach? Mam czego się obawiać? Mogło cos się stać? Dziękuję za poradę
KOBIETA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to bardzo wczesna ciąża i niestety nie da się przewidzieć, jak wizyta w parku rozrywki mogła na nią wpłynąć. Oczywiście niektóre z aktywności były niewskazane w Pani obecnej sytuacji, ale nie musi to oznaczać od razu najgorszego.

Sam park Energylandia zabrania ciężarnym korzystania z atrakcji z uwagi na bezpieczeństwo. Przede wszystkim powinna Pani za jakiś czas udać się do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie. Póki co proszę nie martwić się na zapas.

Podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-udac-sie-do-parku-rozrywki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-jechac-do-takiego-parku-rozrywki-po-lyzeczkowaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.