Czy pomimo zmian w jamie brzusznej można korzystać z zabiegów typu: prądy tens, magnetronik, laser, lampa solux czy krioterapia?

Dzień dobry k. 41l. Choruję na radiokulopatię lędźwiową (wynik EEG), Dyskopatia L5-S1 (wynik MRI z 2016r.) th 10/11 bezsygnałowe ognisko najpewnjej objaw próżniowy (wyraz zmian degeneracyjnych krążka przebyta choroba Scheremanna). Odbyłam rehabilitację szpitalną, powróciła siła mięśniowa, miałam niewielki problem z wejściem po schodach i z tego głównie powodu jak sądzę dostałam skierowanie od ortopedy na rehabilitację w trybie pilnym. Po rehabilitacji siła mięśniowa, że to tak określę wróciła. Ponieważ dalej nie czyłam się dobrze wróciłam do neurologa, który skierował mnie na kolejną szpitalną rehabilitację. Obecnie czekam w kolejce (rehabilitacja będzie za 1,5 roku.). Ćwiczę w domu kiedy nie ma zaostrzeń bólowych a występują one zwłaszcza mocne teraz zimą, kiedy robi się coraz. zimniej. Dodam jeszcze, że w pobliżu pęcherzyka żółciowego od strony prawej mam podłużne hyperechogenne ognisko ok. 30 mm., które wyglądem w pierwszej molejności sugeruje ogniskowe stłuszczenie, w różnicowaniu ewentualnke takiego kształtu podłużny naczyniak, Przy wnęce wątroby drobna torbielka. (usg jamy brzusznej). Zalecono okresową kontrę. Czy mogę pomimo tych zmian w jamie brzusznej śmiało skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych typu prądy tens, magnetronik, laser, lampa solux, krioterapia itp. Czy poprzez rehabilitację ćwiczenia bóle w odcinku piersiowym zdegenerowany krążek i lędzwiowym się zmniejszą. Czy ten proces leczenia jest właściwy w dalszym ciągu.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zabiegi z prądami i lampą Sollux a ciąża

Witam. Mam pytanie odnośnie poddawania się zabiegom ( prądy tens odcinek piersiowo-lędźwiowy i lampa sollux) we wczesnej ciąży. Poddałam się zabiegom całkiem nieświadomie w 2-4tygodniu ciąży, a dziś na teście ciążowym wyszły dwie kreski. Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ na płód mają takie zabiegi, czy mogło dojść do jakichkolwiek uszkodzeń? Czy mogą być jakieś powikłania przez te zabiegi? Proszę o odpowiedź. Bardzo się denerwuje tym faktem. Pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania

Ciężko ocenić wpływ tych zabiegów na płód, ponieważ nie prowadzono takich badań. Wskazana jest obserwacja. Jednak jest duża szansa, że dziecko będzie zupełnie zdrowe.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Mgr MaĹgorzata Groszek
Mgr MaĹgorzata Groszek

Zabiegów z fizykoterapii nie wykonuje się u kobiet w ciąży. Nie wiadomo jaki może być wpływ zabiegów na przebieg ciąży (szczególnie we wczesnym okresie) - dlatego ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów.
Proponuję wykonać zabiegi tylko w momencie, w którym ma Pani pewność, że nie doszło do zapłodnienia.

Wszelkie zabiegi z wykorzystaniem prądów czy ultradźwięków nie powinny być wykonywane nawet na wczesnym etapie ciąży. Jeżeli osobiście mnie dotyczyła by taka kwestia, wiedząc, że mogę być w pierwszych tygodniach ciąży nie zdecydowałabym się na takie zabiegi ani jako pacjent, ani jako osoba wykonująca te zabiegi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty