Czy powiększona przysadka może wiązać się z bólem kości i swędzeniem skóry?

Witam! Od tygodnia z dnia na dzień coraz bardziej bolą mnie kości ramion, kości miednicy oraz kości w pupie ( nie wiem czy zaliczają się do kości miednicy). Nie mogę siedzieć, leżeć na boku bo jak nie boli mnie tu to boli gdzie indziej :(  Dodatkowo odczuwam straszne swędzenie głowy (zwłaszcza za uszami) i na czole, jak również swędzenie łydek (kości łydek nie bolą). Jakiś czas temu robiłam EEG głowy i wyszły mi zmiany w postaci powiększonej przysadki, teraz czekam na rezonans głowy. EEG było wykonywane ponieważ dostałam bardzo silnego bólu głowy i praktycznie padłam na chodniku. Swoją drogą nawet nikt z przechodniów się tym nie zainteresował. Nie wiem czy w ogóle łączyć te bóle kości i swędzenie skóry z przysadką. Dodam, że nie zmieniłam w ostatnim czasie żadnych kosmetyków, więc swędzenie na pewno nie jest reakcją alergiczną na kosmetyki. Proszę o opinię. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie można wykluczyć związku - choćby pośredniego - między powiększeniem przysadki a bólem kości i świądem skóry. Wskazane jest rzeczywiście wykonanie rezonansu, a w razie potwierdzenia nieprawidłowości jej budowy - konsultacja endokrynologiczna z wykonaniem profilu hormonalnego.

Przysadka bowiem zawiaduje praktycznie całą gospodarka hormonalną ustroju.

Pozdrawiam