Czy powiększone migdałki podniebienne u syna kwalifikują się do wycięcia?

Witam, 4l Syn ma powiększone migdałki podniebienie od ponad roku, miał rtg i 3migdal oraz zatoki sa w porządku, nie chrapie, oddycha przez nos, nie ma bezdechow, choruje bardzo rzadko ale nie chodzi do przedszkola. Jak miał 1,5 roku przeszedł 4 anginy leczone antybiotykiem w krótkim czasie , od tamtej pory nawrotów nie ma. Laryngolog karze nic nie robić z migdałami ale czy one mogą takie być? Czy kwalifikują się do wycięcia? Są średniej wielkości. Pozdrawiam

Anginy pojawiają się dopiero w trzecim roku życia dziecka. To nie były anginy. Nie wielkość migdałków świadczy o nich tylko ich jakość. Skoro nie choruje, skoro oddycha swobodnie nosem i nie chrapie to zostawcie go w spokoju. I omijajcie lekarzy. Domowe, po babci sposoby leczenia są najzdrowsze.