Przeziębienia i zielony katar u dziecka

Witam, moja pięcioletnia córka odkąd poszła do przedszkola (w tym roku we wrześniu) tydzień choruje, tydzień jest zdrowa. Zwykłe przeziębienia, zielony lub żółty katar. Pediatra w końcu przepisał jej płukanie zatoki chociaż córka nie miała żadnych bóli. Dodam, że jak dotąd chorowała tylko dwa razy do roku. Dziecko nie chrapie, nigdy nie miało anginy ani zapalenia ucha. Wogóle prócz przeziębień nie miała żadnych infekcji. Lekarka zasugerowała migdałki. Czy ma rację?

Lek. Katarzyna Szymczak

Warto wybrać się do laryngologa, który dokładnie sprawdzi nos, uszy, gardło i zaleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam