Czy powinnam martwić się o brak skuteczności antykoncepcji?

Witam. Od 19 listopada 2017 (pierwszy dzień miesiączki) przyjmuje tabletki Vibin Mini. Zaznaczam że Nigdy nie zapomniałam o tabletce i nie spóźniłam się z jej przyjęciem. 21 stycznia w "planowany" dzień rozpoczęcia dni płodnych bo jak wiem takie nie występują przy antykoncepcji, po raz pierwszy wspozylam bez zabezpieczenia dodatkowego kolokwialnie mówiąc "do końca". Dzisiaj rozpoczął się ból prawego jajnika i skurcze w okolicach krocza. Zwróciłam także uwagę na śluz który jest podobny do tego podczas dni płodnych. Moje pytanie brzmi czy to możliwe aby przy antykoncepcji pojawiły się objawy podobne do owulacji? Czy powinnam martwić się o brak skuteczności antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć